SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Mbipesha

Çmimi origjinal qe: €80.00.Çmimi i tanishëm është: €40.00.

Përshkrim

• Programoni veten për të pasur motivimin dhe dëshirën për të
ushtruar me hipnoterapi dhe lirohuni nga mbipesha
• Humbja e peshës nuk fillon me dieta dhe pilula ajo fillon me
mendjen tuaj
• Eliminoni çdo pengesë apo hezitim me hipnoterapi
• Eliminoni dëshirën për ushqimet e dëmshme për trupin tuaj
• Rritni nivelin e vetbesimit dhe respektit për veten
• Programi më efektiv në dispozicion
• Dëgjojeni këtë cd për 30 netë para se ju të shkoni në shtrat

A bëni ju këto gabime me humbjen e peshës tuaj?

– Mendoni se humbja e peshës fillon me dieta,pilula apo krema të ndryshme?
– Duke përdorur një dietë ektreme që është vështirë për ta mbajtur?

Shumë njerëz bëjnë gabime të njëjta kohë pas kohe në përpjekjet e tyre për të humbur peshë – Tash ju mund të rregulloni këto gabime dhe për të arritur qëllimin tuaj për të pasur një trup të shëndetshëm dhe peshën që ju dëshironi me hipnoterapi.

Le të fillojmë me diçka që ju duhet të dini për veten tuaj …
Ne të gjithë bëjmë gabime kur vjen fjala për trupin tonë.

Ngrënia në mënyrë jo efektive,ushqimet jo të shëndetshme apo hajmë nganjëherë tej mase, por këto gabime janë të paqëllimta që ne të gjithë bëjmë kur ndihemi të stresuar, të mërzitur, të vetmuar apo të pakënaqur. Pesha jonë fillon të rritet dhe vetbesimi jonë fillon të zvoglohet. Cikli i vet-shkatrrimit fillon!

Ngrënia e tepruar, zgjedhje të këqija të ushqimit, stesi dhe faktorë tjerë ju vënë në një pozitë për të qenë me mbipeshë. Ju filloni të ndiheni aq keq sa provoni dietat e ndryshme por ju dështoni për ta mbajtur atë.

Gabimi # 1

 Duke menduar se humbja e peshës fillon me dieta,pilula apo krema dhe produkte tjera?

Me këtë mënyrë të gabuar të të menduarit ju keni dështuar që nga fillimi!

Hipnoterapia punon duke përdorur sugjestione e duhura të projektuara për të bërë ndryshime në ndërdijën tonë. Hipnoterapia punon direkt me ndërdijën tuaj për të ndryshuar besimet tuaja dhe ju programon për të ngrënë ushqime të shëndetshme dhe të ju jap motivimin e duhur për të ushtruar dhe për të qenë më aktiv dhe më e rëndësishmja ju jep vetbesimin e duhur për të arritur peshën tuaj që ju dëshironi. Hipnoterapia është një mjet i menjëhershëm për ndryshimin e besimeve dhe shprehive të dëmshme.

Hipnoterapia do ju jap startin që ju nevojitet dhe motivimin e duhur për arritjen e peshës që ju dëshironi. Është një mjet i veçantë shumë efikas që ndihmon në arritjen e objektivit tuaj dhe ju do filloni të shihni ndryshimet pozitive në veten dhe të ndjeheni shumë mirë. Ju thjeshtë përdorni këtë CD të hipnoterapisë për humbjen e peshës një herë në ditë për 30 netë rresht. Pas 30 netve ju mund ta përdorni atë si një formë e mirëmbajtjes kur ju nevojitet.

Rezultatet do të filloni t’i shihni nga hera e parë që ju dëgjoni këtë CD pasi hipnoterapia është mjet që fillon të punoj menjëherë në ndryshimin e shprehive dhe për të ju drejtuar në rrugën e duhur dhe të krijoj besimin e duhur që ju mund të arrini suksesin e duhur në humbjen e peshës. Humbja e peshës nuk fillon me dieta e pilula, por ajo fillon me ndryshimin e shprehive që është rrënja e problemit të mbipeshës.Hipnoterapia ndërton një themel të fortë. Një fondacion të vendosmërisë, vetbesimit dhe vetrespektit për veten.

Gabimi # 2

– Duke përdorur një dietë ektreme që është vështirë për ta mbajtur?

A e dini pse shumica e dietave dështojnë?

Për shkak të stresit.
Kur ju bëni dietë nivelet e stresit rriten në trupit tuaj.
Me kalimin e kohës nivelet e larta të stresit çojnë në nivele kronike të larta të hormoneve që mund të shkaktojë në rritje të oreksin dhe shtim në peshë.

Arsyeja pse dietat dështojnë është për shkak se ato përfshijnë një disiplinë që është e vështirë për ta mbajtur. Ajo përfshinë një disiplinë që nevojitet vet motivim i madh që është vështirë për ta mbajtur me jetën stresuese tuajën dhe poashtu mungesa e vetbesimit që ju nevojitet për arritjen e qëllimit. Ju e keni bërë atë pa pasur themelin e duhur që nga fillimi. Puna juaj, jeta juaj në shtëpi mund të jetë e vështirë,fëmijët kanë nevojë për vëmendje të vazhdueshme dhe kërkesat e jashtme marrin kohën tuaj, kohën që duhet të shpenzohet në veten tuaj.

Ju harroni të merrni ato pilila për humbjen e peshës apo detyroheni të hani ushqime të dietës që është e vështirë për ta ngrënë,vetrespekti dhe vetbesimi juaj se ju ndonjëherë do të arrini peshën që doni thehet përsëri pasi ju nuk arrini rezultatet e duhura. Kjo është ku hipnoterapia ju ndihmon që të ndryshoni shprehitë tuaja dhe të rris motivimin dhe vetbesimin tuaj. Hipnoterapia do ju ndihmojë për shkak të përforcimit të padiskutueshëm dhe mbështetjen e sistemit të saj. Kjo është një sistem mbështetje që ju menjëherë do të lidheni, sepse çdoherë që ju dëgjoni CD ajo përforcon besimin që ju mund të arrini suksesin që ju dëshironi.

Kjo është një sistem mbështetje që do të bëjë që ju të ndiheni të gjallë dhe më pozitiv për veten në një periudhë të shkurtër kohe. Kjo është një sistem mbështetje që do të punojë me ju dhe jo kundër jush. Hipnoterapia ndihmon për të rindërtuar mendimet tuaja dhe ju liron nga bllokimet mendore dhe poashtu i lejon aspektit pozitiv në ju për tu hapur dhe për të besuar në veten tuaj. Hipnoterapia ndihmon për të ndryshuar të menduarit tuaj për të besuar se ju jeni me vlerë si të gjithë tjerët dhe unë nuk dyshoj që ju mund të keni sukses për të arritur peshën që ju dëshironi.

Është një proces i thjeshtë që ju mund ta përdorni në çdo mënyrë jetese.Pasi të bleni këtë CD për Humbjen e Peshës ju do të filloni të merrni kontrollin e jetës tuaj dhe të zgjidhni problemin me mbipeshën. Humbja e peshës nuk fillon me dieta dhe pilula. Ajo fillon me mendjen tuaj duke ndyshuar shprehitë dhe për të ju japur vetbesimin dhe motivimin që ju nevojitet për te ngrënë ushqime të shëndetshme, për të ushtruar dhe për të pasur një jetë më aktive.
Lumturija, energji dhe shëndet të përkryer mund të arrihen pasi ju të kuptoni se si të programoni veten për humbjen e peshës. Kjo CD e hipnoterapisë për Humbjen e Peshës do të programojë që mendja juaj të punoj për ju e jo kundër jush.

Arrini peshën që ju dëshironi me hipnoterapi dhe kjo CD do ju jap startin që ju nevojitet…

Porositni këtë MP3 online tani dhe merrni kontrollin e jetës tuaj!!!

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Mbipesha”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *