SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Stresi

Çmimi origjinal qe: €80.00.Çmimi i tanishëm është: €40.00.

Përshkrim

• Lirohuni nga stresi në mënyrë efektive dhe natyrale me Hipnoterapi.
• Programi më efektiv në dispozicion
• Mëso teknikat efektive dhe të dobishme për lehtësimin e stresit
• Programoni veten derisa ju fleni

>> Dëgjojeni këtë ingjizim MP3 në telefonat tuaj mobil për 30 netë para se ju të shkoni në shtrat

Mësoni teknikat shumë efektive për tu përballur me stresin në jetën tuaj duke përdorur Hipnoterapi.
Situata juaj mund të duket shumë e vështirë tash për ju, por me ndihmën e kësaj CD të Hipnoterapisë për Lirimin e Stresit ju mund të bëni një ndryshim shumë madh në jetën tuaj.

Shumë njerëz nuk e konsiderojnë stresin të jetë një punë e madhe, por stresi është një problem i madh që shkakton probleme të ndryshme në trupin dhe mendjen tonë. Stresi mund të shkaktojë simptoma fizike sikur: sulm në zemër, migrena, tension dhe dhimbje të muskujve, lodhje, probleme me stomak dhe probleme me gjumë. Poashtu stresi mund të shkaktojë probleme mendore sikur: ankthin, sulme të panikut, zemërim, humbje të motivimit, brengosje dhe depresion. Nëse ju keni problem për tu përballur me stresin tuaj ju duhet të gjeni mënyrat për menagjimin dhe lirimin e stresit tuaj.

Çdo person duhet të marrë pak kohë nga dita e tyre për t’u relaksuar në një mënyrë të qetë dhe pozitive. Ushtrimet e ndryshme sikur teknika e frymëmarrjeve të thella apo meditimit çdo ditë nga 10-20 min ka shumë efekt në lirimin e stresit tuaj. Frymëmarrjet e thella dhe meditimi kanë një efekt relaksues për trupin,mendjen dhe shpirtin. Gjeni diqka në jetën tuaj diqka pozitive që ka efekt relaksues në ju ju inkurajoj që ju ta bëni atë. Për shëndetin tuaj është e rëndësishme për të liruar sa më shumë stres që të jetë e mundur.

Stresi në jetën tuaj është shkaktuar nga faktorë të brendshëm dhe të jashtëm. Faktorët e jashtëm përfshijnë punën tuaj, situata personale dhe marrëdhëniet me të tjerët. Faktorët e brendshëm që ndikojnë në nivelin e stresit tuaj të përfshijë si ju përballeni me situata të vështira. Gjithashtu gjërat që ju hani,gjumi dhe sasia e aktivitetit që ju bëni gjatë ditës ka një efekt të madh në nivelet tuaja të stresit.

Ky program i fuqishëm i Hipnoterapisë mund të ju ndihmojë për të menagjuar dhe liruar stresin në jetën tuaj. Jeta mund të jetë e zënë dhe kaotike, por ju mund të keni kontroll të plotë mbi stresin tuaj duke përdorur hipnoterapi. Hipnoterapia ju relakson ju në mënyrë natyrale çdo herë që ju dëgjoni këtë CD të hipnoterapisë që ju mund ta gjeni te Ordinanca Shëndeti. Sugjestionet që ju dëgjoni në këtë CD kanë një efekt afat-gjatë në lirimin e stresit.

Ju mund të reduktoni në mënyrë drastike nivelin e stresit tuaj me këtë MP3 të hipnoterapisë për Lirimin e Stresit. Ju do të ndjeheni shumë më mirë për veten dhe të jeni më të qetë në çdo situatë. Hipnoterapija do t’ju ndihmojë ta arrini këtë duke i dhënë sugjestione pozitive ndërdijës tuaj për të trajtuar situatat e vështira në një mënyrë të qetë dhe të relaksuar. Ne ju sugjerojmë që të dëgjoni këtë MP3 të Hipnoterapisë për Lirimin e Stresit për 30 netë para se ju të shkoni në shtrat. Ju do të shihni rezultatet shumë shpejt edhe me herën e parë që ju dëgjoni këtë ingjizim të MP3 për Lirimin e Stresit.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Stresi”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *