SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Ndaloni Pirjën e Duhanit

Çmimi origjinal qe: €80.00.Çmimi i tanishëm është: €40.00.

Kategoritë: ,

Përshkrim

• Ndaloni pirjen e duhanit në mënyrë natyrale me hipnoterapi
• Ky ingjizim MP3 do t’ju jap mjetet dhe motivimin e nevojshëm që ju të ndaloni pirjen e duhanit
• Programi më efektiv në Kosovë


Sa prej këtyre problemeve lidhur me duhanin ju mund të lidheni me to?

• Kollitje konstante
• Shkurtim të frymemarrës
• Duke hargjuar shumë para për cigaret
• Era e keqe e flokëve, frymës dhe rrobave
• Të afërmit tuaj duke u brengosur për ju dhe duke kërkuar që të ndaloni pirjen e duhanit

Në qoftë se ju mund të lidheni me vetëm një nga këto probleme të lidhura me duhanin ju e dini se çfarë do të thotë të vuani nga pirja e duhanit. Dhe këto janë vetëm problemet themelore.

A e dini se këto gjëra mund të rezultojnë nga pirja e duhanit?

• Humbja e gjymtyrëve për shkak të qarkullimit të zvogëluar
• Atak në zemer
• Kancer në mushkëri
• Emfizemë
• Defektet e lindjes në fëmijët e duhanpirësve shtatzëna
• Vdekje

Hipnoterapia mund të ndihmojë në ndalimin e pirjes së duhanit!

Ju mund të ndjeheni sikur ju jeni të ndarë. Një pjesë e jotja dëshiron për të ndaluar pirjen e duhanit, por një pjesë tjetër thotë ajo thjesht nuk është e vlefshme. Ndoshta është një listë e arsyeve dhe arsyetimeve ajo është shumë e kënaqshme se është shumë e vështirë për të ndaluar apo thuani se nuk jav nin për të ndaluar duhanin. Ndoshta ju me të vërtetë doni për të ndaluar, por çdo herë që ju provoni ju i ktheheni përsëri shprehisë së njëjtë. Cilado qoftë arsyeja pse të mos e bëjmë atë aq të lehtë sa ju ndoshta mundeni me hipnoterapi?

Ashtu sikur droga java e parë e tërheqjes është më e vështira. Tërheqja e Nikotinës është një gjë e vështirë për të jetuar me të dhe kjo CD e hipnoterapisë për të ndaluar pirjen e duhanit mund të jetë me ju gjatë procesit duke ju dhënë mbështetje çdo ditë duke ju inkurajuar se ju mund ta bëni atë.
Ju jeni me siguri duke u ndjerë i frustruar dhe i irrituar. Mundohuni për të mbledhur mbështetje nga miqtë dhe familja juaj. Kërko mbështetjen e tyre sa më shpesh që të mundeni sidomos gjatë muajit të parë. Dëgjimi i MP3-së vazhdimisht të paktën një herë në ditë për 30 ditët e para është shumë e rekomanduar. Pas 30 ditëve mund ta përdorni atë si formë të mirëmbajtjes.

Një arsye pse njerëzit pijnë duhan është për lehtësim të stresit. E vërteta është në jetën tonë stresuese e vetmja kohë shumica e njerëzve ndalen dhe marrin një frymëmarrje të thellë është kur ata janë duke thithur tymin e një cigareje.

A doni për të ndaluar pirjen e duhanit? A jeni gati për të ndaluar pirjen e duhanit tani? Apo ndoshta jo tani. Të hënën? Pas ni muaji, pas vitit të ri? E vërteta është se nganjëherë ne jemi me të vërtetë gati. Ndonjëherë ne dëshirojmë që ne mund të ndalojmë pirjen e duhanit, por ne nuk jemi ende gati. Edhe në qoftë se ju nuk jeni gati konsideroni blerjen dhe dëgjimin e MP3-së prej telefonave tuaj mobil tani si një mënyrë për të filluar për të lënë ndërdijën juaj të bëhet e gatshme. Truri ynë është shumë komplekse dhe shpesh kanë dëshira dhe emocione kontradiktore. Hipnoterapia sjell ato konflikte në sinkronizim.

Ne ju sugjerojmë që ju të bëni një listë të të gjitha arsyeve që ju doni për të ndaluar pirjen e duhanit. Bëni një listë që është personale për ju. Ju mund të dëshironi të ndaloni dhe të shikoni atë listë çdo orë para se dëshira për të pirë të vijë tek ju, sepse ajo është shumë e mundshme që dëshira për pirjen e duhanit do të ju vijë. Shto arsye të reja çdo herë që ju mendoni një të tillë. Përdorni listën tuaj të arsyeve si një mjet shtesë së bashku me MP3-në për Ndalimin e Pirjes së Duhanit.
Lista juaj mund të jetë e përqendruar se si pirja e duhanit mund të jetë e dëmshme për shëndetin tuaj, dukjen tuaj dhe kuletën tuaj.

Sëmundjet e zemrës dhe kanceri janë numër një dhe dy vrasësit më të mëdhenj. Duhanpirësit kanë tri herë mundësinë e të paturit e një sulmi në zemër se sa jo-duhanpirësve. Rreziku i një sulmi në zemër bie me 50% një vit pas ndalimit të pirjes së duhanit. Kanceri i mushkërive është pothuajse ekskluzive për duhanpirësit (mbi 90% e pacientëve me kancer të mushkërive janë duhanpirës). Të gjitha llojet e kancerit tani janë të lidhura drejtpërdrejt me pirjen e duhanit duke përfshirë kancerin e stomakut, kanceri i gjirit, kanceri i qafës së mitrës, veshkave dhe pankreasit, fytit dhe kancerin e gojës. Përveç kancerit, emfizema, sëmundjet pulmonare obstruktive kronike. Raporti i vitit 2004 lidhi pirjen e duhanit me mbi pesëdhjetë sëmundjeve dhe probleme të ndryshme të spektrit të gjerë.

Lajmi i mirë është se çdo ditë që ju ndaloni pirjen e duhanit dhe të qëndroni një jo-duhanpirës trupi fillon të rindërtohet. Ndalimi i menjëhershëm i pirjes së duhanit është e vështirë. Për disa njerëz kjo është mënyra më e mirë. Ata duhet të zgjedhin një datë dhe të qëndrojnë me të. A është e vlefshme për ju për të jetuar më gjatë dhe të qëndroni të shëndetshëm? Si do të ishte vetëm për të bërë atë nëpërmjet një dite pa u kollitur?

Llogaritni se sa një muaj e duhanit ju kushton juve. Një shumë më e madhe se sa çmimi i një ingjizimi MP3-je për të ndryshuar jetën tuaj. Atëherë llogaritni se sa një vit i duhanit ju kushton financiarisht.

Ndoshta gjërat e tjera do ju motivojnë të heqni dorë nga pirja e duhanit. Sepse duke hequr dorë nga pirja e duhanit merr angazhim dhe hipnoterapia do të ju ndihmojë, por ju duhet të dini se çfarë janë arsyet tuaja kryesore. Pyesni veten se sa më e vjetër duket lëkura juaj për shkak të pirjes së duhanit? A ka sjellë kjo ndonjë shqetësim të personave rreth jush? A do të kenë ushqimi dhe uji shijen më të mirë në qoftë se unë ndaloj pirjen e duhanit? A do të kenë erë më të mirë flokët, fryma dhe rrobat tuaja? Po në lidhje me kohën që duhet për të cilën ju mund të bënit diçka tjetër?

Pasi ju të edukoni veten në arsyet për të ndaluar pirjen e duhanit ju keni biseduar me intelektin e trurin tuaj racional. Por kjo nuk është pjesa që sjell dëshirën për cigare. Pra hipnoterapia do t’ju japë sugjestione pozitive zëvendësuese për të shtuar dëshirën për të ndaluar pirjen e duhanit thellë në mendjen tuaj kur ju jeni të hapur për të pasur modele të reja të bëhet një mënyrë e re e jetës tuaj.

Porosit tani online dhe filloni jetën tuaj të re sot !!!
Merrni përsëri kontrollin dhe filloni jetën tuaj të liruar nga pirja e duhanit!

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Ndaloni Pirjën e Duhanit”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *