SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Migrena

40.00

Përshkrim

• Lirohuni nga migrenat dhe dhimbjet e kokës në mënyrë natyrale me hipnoterapi
• Merrni kontrollin e jetës tuaj
• Programoni veten për ndryshim derisa ju fleni
• Programi më efektiv në Kosovë

Mësoni se si të luftoni migrenat me hipnoterapi !!
Ky ingjizim MP3 e Hipnoterapisë për tu Liruar nga Migrenat do t’ju japë vetbesimin që ju duhet për tu liruar nga migrenat !!

Hipnoterapia është një alternativë e besueshme e medikamenteve për dhimbje madje edhe për ata që kanë vuajtur nga dhimbjet e kokës dhe migrenat për shumë vite. Të gjithë kanë dhimbje koke në një kohë në jetën e tyre. Por migrena nuk është vetëm një dhimbje e keqe e kokës. Migrenat shkaktohen nga ngjarje të caktuara dhe janë klasifikuar si një lloj dhimbje koke që zakonisht fillon në njërën anë të kokës ose anë tjera dhe zgjat mes 4 dhe 72 orë dhe janë të shoqëruara shpesh me një ose më shumë simptoma: çrregullimeve vizuale, neveri, vjellje, marramendje dhe shumë simptoma tjera.

Hipnoterapia është efektive në trajtimin e migrenave, sepse ajo mund të përqëndrohet në shkaktarët që çojnë në fillimin e migrenave. Kur venat dhe arteriet rreth trurit bëhen të përflakura ajo është shpesh një dhimbje koke e migrenës. Inflamacioni mund të ndodhë nga konsumimi i alkoolit apo kafeinës, por ajo më shpesh shkaktohet nga tensioni, lodhja dhe stresi emocional – tri fushat që menaxhohen në mënyrë efektive përmes hipnoterapisë.

Stresi emocional dhe tensioni janë të kontrollueshme me hipnoterapi ju mund të mësoni që të përballeni me to para se ato të shkaktojnë një dhimbje koke dhe migrenë. Hipnoterapia është në gjendje për të nxitur një gjendje të relaksimit ekuivalent me mënyrën se si trupi juaj relaksohet pak para se të shkoni për të fjetur. Derisa në këtë gjendje mendimet dhe emocionet janë të renditura dhe të organizuara. Mendja është e vendosur në lehtësi dhe emocionet vëhen në perspektivë.

Është më e lehtë se sa mendoni. Ju do të shihni veten në një perspektivë të re dhe ju do të ndjeheni shumë mirë në lidhje me të !!!

Thjesht dëgjoni këtë MP3 përmes telefonave tuaj mobil çdo natë para se ju të shkoni në shtrat për 30 netë dhe ndjeni ndryshimet që ndodhin në jetën tuaj. Ju do të ndiheni më të fuqishëm më shumë në kontakt me veten tuaj të vërtetë dhe ju me të vërtetë do të dini se qëllimet tuaja janë brenda mundësive tuaja.
Është vlerësuar se rreth një e katërta e popullsisë vuan nga migrena. Si ju ndoshta e dini simptomat më të zakonshme është një dhimbje koke e rëndë, por simptoma të tjera përfshijnë: neveri, të vjella, ndjeshmëri ndaj dritës, ndjeshmëri ndaj tingujve etj.

A janë dhimbjet e kokës duke shkatërruar jetën tuaj? A ju duhet të shtyni ose humbni takime biznesi dhe ngjarjet sociale ? A keni provuar mjetet konvencionale pa dobi? Nëse është kështu atëherë hipnoterapia mund të jetë për ju.

Një migrenë është një dhimbje e rëndë ndjerë në një dhe nganjëherë të dy anët e kokës. Dhimbja është më së shumti në pjesën e përparme rreth tempujve ose prapa. Migrenat mund të ndodhin në çdo kohë të ditës edhe pse ajo shpesh fillon në mëngjes. Dhimbja mund të zgjasë vetëm disa orë ose deri në disa ditë. Dhimbjet e kokës janë më pak ekstreme, por megjithatë janë ende të padëshirueshme.
Hipnoterapia ofron një trajtim për dhimbjet e kokës dhe migrenat pa medikamente apo efekte anësore. Kjo MP3 do t’ju mësojë të vizualizoni kontrollimin e dhimbjës derisa më në fund ju mund të imagjinoni duke qenë plotësisht i liruar nga dhimbjet e kokës dhe migrenat përgjithmonë.

Migrenat mund të shkaktojnë efekte të mëdha negative, por kuptoni se Hipnoterapia mund të ndihmojë në parandalimin dhe për të kapërcyer migrenat. Hipnoterapia punon direkt me ndërdijën tuaj për t’u relaksuar dhe punon në parandalimin e migrenave që të ndodhin në të ardhmen. Hipnoterapia është një mënyrë e fuqishme dhe natyrale për tu përballuar me migrenat dhe parandalimin e tyre në të ardhmen.

Ju duhet të dëgjoni këtë MP3 për lirimin nga migrenat çdo natë për 30 netë rresht para se të shkoni në shtrat. Pas 30 ditve ju mund ta përdorni atë si formë e mirëmbajtjes. Ky MP3 e Hipnoterapisë është projektuar për t’ju ndihmuar të Liroheni nga Migrenat dhe për të parandaluar ato për të ndodhur më vonë në të ardhmen. Do ju jepen sugjestionet që do të ju ndihmojnë të liroheni plotësisht nga migrenat.

Kjo MP3 gjithashtu do t’ju ndihmojë të bëni ndryshime të jetesës që mund të kontribuojnë në migrenën tuaj. Hipnoterapia e bën më të lehtë për ju për të bërë këto ndryshime, sepse hipnoterapia punon direkt me ndërdijën tuaj.

Porositni tash online këtë ingjizim MP3 për Parandalimin dhe Lirimin nga Migrenat!!
Merrni kontrollin e jetës tuaj i liruar plotësisht nga migrenat!

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Migrena”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *