SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Sulmet e Panikut

Çmimi origjinal qe: €80.00.Çmimi i tanishëm është: €40.00.

Përshkrim

○ Lirohuni në mënyrë efektive dhe natyrale nga sulmet e panikut me hipnoterapi
○ Programoni veten për ndryshim derisa ju flini
○ Programi më efektiv në dispozicion
○ Mëso teknikat efektive dhe të dobishme për lirimin nga sulmet e panikut
○ Dëgjojeni këtë MP3 për 30 netë para se ju të shkoni në shtrat

Mësoni se si të Luftoni Sulmet e Panikut  me Hipnoterapi!!!
Merrni Kontrollin e Jetës Tuaj!!!
Kjo MP3 e re dhe e fuqishme e hipnoterapisë do ju jap fuqinë që ju nevojitet që më në fund të liroheni nga sulmet e panikut !!!

Hipnoterapia mund të gjej rrënjën e asaj që po shkakton sulme paniku që mund të dëmtojnë jetën tuaj shoqërore dhe mirëqenien. Një sulm paniku mund të ndihet si një atak në zemër me mpirje në krah dhe në buzë ose mund të ndikojë në frymëmarrjen tuaj deri në pikën ku keni frikë se do të mbyteni. Disa njerëz shpërthejnë në një djersë të pakontrollueshme dhe ndjejnë se ata do të vdesin. Duke shikuar përtej situatës të shkakut të vërtetë të sulmeve të panikut, hipnoterapia ju çliron nga këto reagime të pashpjegueshme dhe shpesh të paarsyeshme.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Mendor përcakton një sulm paniku si një ndjenjë e papritur dhe e përsëritur e frikës intensive. Është jashtëzakonisht e frikshme për personin që kalon sulmin dhe besohet gjithashtu të çojë në depresion ose abuzimin e substancave kur personi nën sulmin nuk sheh asnjë rrugëdalje. Hipnoterapia është rruga jashtë saj dhe një mënyrë efektive për të ndihmuar personat me sulme paniku të relaksohen.

Ristrukturimi njohës dhe relaksimi janë dy nga trajtimet më të rekomanduara për sulme paniku. Hipnoterapia është në gjendje të përdor të dyja në të njëjtën kohë. Terapia e fillimit e relakson trupin dhe mendjen në një gjendje të ngjashme me atë që ndodh para se të fleni. Kur të arrihet relaksimi, atëherë mund të zbatohen ndryshimet njohëse me sugjestione pasi në atë gjendje ju jeni më i hapur për pranimin e sugjestioneve për ndryshim. Ajo e arrinë këtë duke marrë atë që është e paarsyeshme dhe ta zëvendësojë me të menduarit logjik në një situatë paniku është roli i hipnoterapisë.

Ju mund të jeni një kandidat ideal për hipnoterapi për të trajtuar sulme paniku nëse keni përjetuar ndonjë nga këto:

Simptomat fizike:

• Një rritje e rrahjeve në zemër ose dhimbje gjoksi
• Humbja e orientimit ose konfuzion i papritur
• Dridhje e pashpjegueshme, mpirje, ose ndjesi shpimi në buzë, gishtërinj ose këmbë

Simptomat emocionale ose mendore:

• Terrori ekstrem për asnjë arsye të dukshme
• Një ndjenjë e humbjes së kontrollit
• Një frikë se ju po vdisni ose po çmendeni
• Një ndjenjë e fortë që ju duhet t’i shmangni një vend ose situatë

Nëse keni pasur ndonjëherë një sulm paniku ju e dini se është një përvojë e frikshme për të kaluar nëpër të. Një sulm paniku është një episod e një ankthi ekstrem që normalisht zgjat rreth dhjetë minuta. Në vijim janë vetëm disa simptoma të sulmeve paniku: gulçim, dhimbje gjoksi, dridhje, ndezje të nxehtë dhe të ftohtë, djersitje, ndjesi të zemrës dhe marramendje. Edhe pse këto simptoma janë shumë të frikshme është në të vërtetë mënyra e trupit për të mbrojtur veten nën stres të rëndë.

Ka shumë teknika që mund të ndihmojnë në zbutjen e një sulmi paniku. Megjithatë nëse keni shpesh sulme paniku duhet të kërkoni kujdes mjekësor për një plan trajtimi. Gjatë një sulmi paniku është e rëndësishme që të përpiqeni të merrni nën kontroll frymëmarrjen tuaj. Është mirë që të merrni frymë brenda dhe jashtë ngadalë përmes gojës. Është gjithashtu e rëndësishme të përpiqeni të qetësoheni dhe të relaksoheni sa më mirë që të jetë e mundur. Përqendrimi në mendimet pozitive ndihmon gjithashtu.

Sulmet e panikut janë ato që rezultojnë kur po përjetoni një rast ekstrem ankthi dhe adrenalina përshkon trupin tuaj. Kjo MP3 e hipnoterapisë për lirimin nga sulmet e panikut është një mjet i shkëlqyeshëm për t’u përdorur për të liruar veten nga sulmet e panikut. Sulmet e panikut shpesh shkaktohen nga një ndjenjë frike dhe simptomat që rezultojnë nga sulmi janë të shumta.

Ky seancë e fuqishme e vetë-hipnozës mund t’ju ndihmojë të zvogëloni dhe eventualisht të eliminoni sulmet tuaja të panikut. Lirimi nga Sulmet e Panikut do t’ju relaksoj juve në mënyrë që sugjerimet e fuqishme të përshkojnë ndërdijën tuaj duke ju treguar se si të përballeni me sulme paniku para se të ndodhin dhe si t’i eliminoni ato një herë e përgjithmonë.

Ju mund të jetoni një jetë pa sulme paniku. Ju do të ndiheni të relaksuar dhe të sigurt derisa ju jeni duke dëgjuar këtë program gjatë natës për 30 net rresht. Derisa ju jeni në një gjendje të thellë relaksimi sugjerimet pozitive do t’ju ndihmojnë të eliminoni sulmet e panikut nga jeta juaj. Ju jeni të fortë dhe ju do të jeni në kontrollin e sulmeve tuaja të panikut me hipnoterapi.

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Sulmet e Panikut”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *