SHËNDETI JUAJ ËSHTË MISIONI YNË
Lokacioni
Rr. Shkupit Llamella A, Nr 5 Prishtinë
Orari i Punës
E Hënë- E Shtune: 11AM-7PM
Na Kontaktoni
( 044 ) 849 -775
Shitje!

Pagjumesia

40.00

Përshkrim

• Rrisni shanset tuaja për të fjetur në mënyrë natyrale dhe pa medikamente dhe lirohuni nga pagjumesia
• Vëjeni veten për të fjetur çdo natë lehtë dhe pa mundim me Hipnoterapi
• Programoni veten për ndryshim derisa ju fleni
• Programi më efektiv në dispozicion
• Dëgjoni këtë ingjizim direkt prej telefonave tuaj mobil

Keni probleme për të fjetur gjatë natës?
Duke mos marrur pushimin që ju nevojitet?
Ndjeheni të lodhur gjithë gjithë ditës?
Duke mos e shijuar jetën si pasojë e pagjumsisë?

Ky ingjizim i MP3 e Hipnoterapisë për Eliminimin e Pagjumsisë do të ju vë në gjumë çdo natë
lehtë dhe pa mundim.

Pastaj pas 30 netve duke e dëgjuar këtë MP3 ju do të jeni në gjendje për të fjetur lehtë dhe në mënyrë natyrale !!!
PA BARNA DHE MEDIKAMENTE !!!

Nëse keni probleme që të bini në gjumë ose duke qëndruar në gjumë gjatë natës hipnoterapia mund të ndihmojë në lehtësimin e stresit, mendjen dhe ndjenjat e shqetësuara lidhur me pagjumësi. Pjesa më e mrekullueshme e përdorimit të hipnoterapisë për lehtësimin e pagjumësisë është se kjo nuk krijon një varësi të barnave për të fjetur.

Përdorimin e barnave në vend të hipnoterapisë për të fjetur dhe për të qëndruar në gjumë gjatë natës ka edhe efekte të tjera përtej varësisë. Shumë receta të barnave dhe medikamenteve kanë efekte anësore që mund të jenë shumë të rrezikshme. Disa barna nëse merren shumë heret mund të shkaktojnë përgjumje derisa ju vozitni. Të tjerët mund të kenë të vështirë për tu zgjuar në mëngjes veçanërisht nëse merren shumë vonë ose kur ju nuk mund të merrni 8 orë të plota gjumë. Me hipnoterapi gjumi shkaktohet në mënyrë natyrale në mënyrë që trupi shkon nëpër ciklet normale të gjumit.

Ciklet e gjumit janë jetike për tu ndjerë të çlodhur kur ju të zgjoheni në mëngjes. Një numër i veçantë i orëve të gjumit – faza e lëvizjes së shpejtë të syrit( L.SH.S) që është faza e thellë çlodhëse e gjumit është e rëndësishme për të lejuar trupin dhe mendjen për rinovimin e vetes. Derisa mëngjesi afrohet dhe një numër i caktuar i orëve kanë kaluar trupi gradualisht zgjohet në nivele të lehta të gjumit. Kur ne jemi në gjendje për tu zgjuar vet ne do të ndjehemi më të çlodhur. Kjo vjen nga marrja e numrit të duhur të orëve të gjumit dhe llojin e duhur të gjumit.

Është gati e pamundur për barnat e gjumit për të krijuar ose të lejojë trupin të marrë gjumë të mjaftueshëm L.SH.S ( lëvizje të shpejtë të syrit ) pa e tepruar. Hipnoterapia nuk krijon reaksione kimike ose varësi. Ajo  në mënyrë natyrale relakson trupin dhe mendjen në mënyrë që ajo mund të shkojë në fazat e duhura të gjumit në kohën e duhur. Pas 30 netve duke përdorur këtë program të hipnoterapisë për të ra në gjumë mendja dhe trupi juaj do të jenë të trajnuara për të bërë atë vetë dhe në mënyrë natyrale. Ajo do të bëhet si rutinë sikur larja e dhëmbëve tuaj gjatë natës.

Kjo MP3 e Hipnoterapisë për Eliminimin e Pagjumsisë do të krijojë një gjendje të thellë relaksimi që shkakton që ju të bini në gjumë në mënyrë natyrale. Ky lloj i hyrjes në gjumë bën të mundur për të hyrë në fazat e gjumit në mënyrë natyrale dhe të zgjoheni të rifreskuar dhe plot energji në mëngjes.

Fleni lehtë, pa mundim dhe në mënyrë natyrale kështu që ju mund të kënaqeni me jetën tuaj !!!!
Është më e lehtë se sa mendoni !!!

Është vlerësuar se në mes 30-50% e njerëzve janë të prekur nga pagjumësia. Pagjumësia është paaftësia për të bjerë në gjumë ose paaftësia për të qëndruar në gjumë. Shkaku më i zakonshëm i pagjumësisë është stresi. Megjithatë ka edhe probleme tjera shëndetësore që mund të shkaktojnë pagjumësi.

Shkaktarët e tjerë të pagjumësisë përfshijnë barnat, kafeina dhe alkooli. Ju mund të bëni gjëra të caktuara për të siguruar një gjumë të mirë gjatë natës. Ju mund të përpiqent të përfshini stërvitje të rregullt në rutinën tuaj të përditshme. Është e rëndësishme për t’u siguruar që nuk ka ndonjë zhurmë apo drita që ju mbajnë ju që të bini në gjumë ose duke qëndruar në gjumë. Ju gjithashtu dëshironi të siguroheni që ju të mos hani ose pini shumë para se të bini në gjumë.

Pagjumësia është paaftësia që të bini në gjumë apo të qëndroni në gjumë dhe shpesh është një simptomë jo një diagnozë. Përafërsisht 30% e popullsisë vuan nga pagjumësia në një bazë të rregullt. Pra ju mund të shihni se ju nuk jeni vetëm, por është e rëndësishme që ju të kërkoni ndihmë.

Hipnoterapia është një mjet i fuqishem për të përdorur për të ju ndihmuar me pagjumësinë tuaj. Ky ingjizim i MP3 do të punoj direkt me ndërdijën tuaj e cila është e ngarkuar me aftësinë tuaj për të fjetur. Ndërdija juaj do të marrë sugjestione të fuqishme që të bini në gjumë shpejt dhe të qëndrojnë në gjumë gjatë natës.

Hipnoterapia është një formë natyrale e trajtimit. Ju nuk keni nevojë që të vareni nga barnat për gjumë. Hipnoterapia do t’ju lejojë të merrni sasinë e duhur të gjumit për trupin tuaj pa ndërprerje. Hipnoterapia ju jep mundësinë që të jeni në kontrollin e gjumit tuaj.

Nuk ka asgjë më e keqe se sa duke qëndruar në shtrat dhe duke mos qenë në gjendje për të fjetur kur çdo pjesë e trupit dhe mendjës tuaj ju thotë se ju jeni të lodhur. Ju nuk keni më nevojë për të jetuar në këtë mënyrë. Ju mund të eliminoni pagjumësinë me ndihmën e kësaj MP3-je për Eliminimin e Pagjumsisë. Ne sugjerojmë që ju të dëgjoni për 30 netë me radhë kur ju të shkoni në shtrat natën. Ju së shpejti do të filloni të shihni ndryshime dramatike në aftësinë tuaj për të fjetur!

Pagjumësia mund të ketë një ndikim negativ në aspekte të ndryshme të jetës tuaj kështu që është shumë e rëndësishme që ju të merrni gjumin që mendja dhe trupi juaj kanë nevojë. Duke mos marrur gjumë të mjaftueshëm mund të ndikojë në marrëdhëniet tuaja me të tjerët, punën tuaj, nivelet e energjisë, si hani ju dhe shumë fusha të tjera. Unë dua të ju inkurajoj që të merrni modelet tuaja të gjumit nën kontroll me hipnoterapi. Kjo është një mënyrë natyrale për të eliminuar pagjumësinë dhe për të marrë gjumë më të mirë.

Porositni tani këtë ingjizim MP3 dhe merrni gjumin e nevojshëm që ju nevojitet dhe zgjohuni të rifreskuar dhe plot energji!!!

Vlerësime

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton “Pagjumesia”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *